Květa Kulštejnová

Když jsem zhruba před deseti lety šla ze své první Hatha jogové lekce, lehkým krokem a jaksi celkově „lehčí“ po těle, říkala jsem si, že joga mě bude „bavit“, zatím ale bez tušení, jak moc se mi vpije pod kůži a ovlivní můj život. Zprvu mě fascinovaly její vcelku rychlé účinky na fyzické tělo a následovala dlouhá cesta poznávání jogy, její hloubky, krásy a šíře možností, které nabízí. Po ročním studiu Hatha jogy, jsem začla předávat jogu dál, poznávat hlouběji, rozšiřovat znalosti a časem jsem propadla i jejím dynamickým formám, jako je Power. Joga mě baví právě svou rozmanitostí a tím, že si z ní každý může odnést právě to, co zrovna potřebuje. Čerpám z ní různé věci, ve svých různých životních období.  ….jednou fyzickou sílu a odvahu bojovníků Power jogy, podruhé klid a vhled Vipassany meditace…

Za důležitý moment v joze považuji ten, kdy začnou mizet pomyslné hranice jogové lekce a běžného života a esence jogy prosákne do všech stran jogínova života.

Věřím, že pravidelná praxe jogy nás vede zpátky k naší přirozenosti, učí nás vnímat a komunikovat s naším tělem a nitrem na daleko hlubší úrovni, než-li jsme běžně zvyklí a tím snáze pochopit sama sebe, své emoce, vzorce chování, bloky a celkově to, jak v životě fungujeme. Skrze vědomou praxi nás učí rozeznat, co opravdu jsme a co nikoliv – co je dobré v sobě rozvíjet a co opustit. Učí nás žít vědoměji, tedy kvalitněji –  s lehkostí, radostí, v lásce..

A jelikož právě to považuji za důležité v dnešním lehce „šíleném“ světě, vzniká Siddha-studio, jako prostor, kde bych ráda svou jogovou cestu rozvíjela dál, sdílela a proplétala s cestami ostatních.