ASHTANGA VINYASA JOGA

LEKCE ASHTANGY začínájí 9.1.2019, formou kurzu o 15 lekcích. Každou středu v 19:00. Přihlásit se můžete na info@siddha-yoga.cz, nebo na Tel.: +420 733 259 007
Lektor: Terka Heková

Kurzovné: 2000,-

Asthanga Vinyasa jóga je tradiční jógovou školou pocházející z Jižní Indie. Jde o dynamický styl, který klade důraz na správné provedení pozic. Ashtanga Vinyasa jóga má uzavřenou sestavu cviků, která se cvičí stále dokola, dokud není prováděna perfektně.  Ashtanga je výzva! Je to síla, disciplína, pevnost, soustředěnost! K přeměně pozic dochází na nádech a výdech. Je propletena navazujícími přechody, proskoky a kliky. Je bohatá na asány prověřující, jak vaši flexibilitu, tak vaši sílu. Ashtanga Vinyasa jóga má 6 sériíí. Nejčastěji praktikovaná je základní – první série. K další sérii byste měli vždy postoupit, až už perfektně zvládáte sérii předchozí. Tradiční systém učení Ashtanga Vinyasa jógy v minulosti byl takový, že učitel nepustil žáka dokonce k praktikování následující asány předtím, než zvládl tu předchozí.

Původně měla Ashtanga jen 3 série, ale kvůli své náročnosti byla 3. série rozdělena na A,B,C,D. Avšak nemějte strach, dnes učitelé učí první sérii formou, která vás postupně dovede ke zvládnutí všech asán a není třeba se stresovat, pokud pro vás ze začátku budou některé asány nemožné. Nastavíte-li správným směrem svou mysl a přidáte k tomu pravidelnou praxi, brzy zvládnete bez problému asány všechny. To, co nám většinou nedovoluje, i přes pravidelnou praxi, provádět některé asány, je náš strach. Pokud se koncentrujeme na strach, naše energie tak uniká bez užitku. Proto je tak důležité, nastavit svou mysl správným směrem a soustřeďovat ji přesně tam, kam chceme dojít.

Proč Ashtanga Vinyasa jógu praktikovat?

Čistí energetické dráhy, krev, stimuluje orgány ke správné činnosti, zvyšuje kapacitu plic, detoxikuje organismus, posiluje a zpevňuje naše vnější i vnitřní svalstvo, zlepšuje koncentraci, odstraňuje jak fyzické, tak psychické bloky a překážky v našem životě. Posiluje vůli, odhodlání, pomáhá nám vrátit se zpátky sami k sobě, do vlastního středu. Je vhodná i pro ty (nebo hlavně pro ty), kteří si myslí, že by je jóga nudila. U Ashtangy se rozhodně nudit nebudete.