HATHA JOGA

Je staroindický systém jógy jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Cílem Hatha jógy je očista těla a ducha podle těch samých principů, které popisuje Pataňdžali ve svých Jóga sútrách a jednoduše ji můžeme vnímat jako cestu vedoucí k harmonii těla, duše a mysli.
Zaměření je na zvládnutí dechových technik, správné provedení ásan a držení těla, očistné, relaxační, koncentrační a meditační techniky.  Spojením vědomě řízeného dechu, pomalého zaujímání ásan a výdrže v nich, dochází k cílenému uvolnění fyzických, ale i psychických blokád a tím dochází k redukci napětí a stresu, které jsou charakteristické pro současnou dobu.
Hathajóga se zaměřuje především na zpružnění a zpevnění páteře, velkých kloubů a svalů, které mají tendenci ke zkracování. Zlepšuje držení těla, vyrovnává svalové disbalance a pomáhá uvolňovat svalové spasmy v oblasti páteře, čímž odstraňuje či eliminuje její časté bolesti. Pomáhá i při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních. Díky působení jednotlivých ásan, sestav cviků podporuje funkci vnitřních orgánů, endokrinních žláz, orgánů spojených s trávením, podporuje detoxikací těla a díky nastolení správné acidobazické rovnováhy uvnitř těla omlazuje a vitalizuje organismus.

Relaxační a meditační techniky nás učí pracovat s jemnějšími energiemi našeho bytí. Učí nás bytí v přítomném okamžiku, bez myšlenek, soudů a hodnocení. Tedy v místě, kde jasněji vidíme své problémy, emoce, myšlenkové vzorce, které jsme se naučili a kde se s nimi můžeme naučit vědomě pracovat.
Joga tedy může zasáhnout tak hluboko, jak ji to jen dovolíme.

Lekce trvá 90min