SPIRÁLNÍ JOGA

Tradiční techniky jógy, školy B.K.S. Iyengara, obohacené o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a principy myofasciálních (svalovovazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií lidského těla (kineziologie).

Je to jóga rozšířená o znalosti správného postavení a vzájemného vyladění jednotlivých částí a koordinačních celků lidského těla. Učí správnému držení těla a tím výrazně zlepší proudění energie a zvýší tak účinek cvičení.

SPIRÁLNÍ JÓGA vznikla na základě víceletých zkušeností s propojením znalostí o anatomicky správném spirálně vedeném pohybu a funkčních řetězcích lidského těla s více než dvacetiletou praxí Iyengar jógy.
Byl tak vytvořen ucelený systém cvičení zaměřený na zdravotní aspekty jógy. Učí správnému provedení jógových poloh a správnému dýchání. Využívá klasický jógový přístup propojení těla, mysli a dechu.

K preciznímu provedení jógových ásan využívá bohaté škály jógových pomůcek.

Cvičení spirální jógy je typické individuálním přístupem, proto je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy. Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici, zvyšuje ohebnost a celkově posiluje. Zaměřuje se především na zpružnění a zpevnění páteře a velkých kloubů, a tím podporuje správné držení těla a správné dýchání.
Pomáhá při bolestech zad, při problémech s páteří a klouby, při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a dalších „civilizačních“ neduhů. Je dobré pro všechny, kteří potřebují duševní a tělesné uvolnění a regeneraci, je vhodné i jako doplněk a kompenzace sportu. Vede k celkové harmonizaci těla i duše pro spokojený život :-).